• Slide

    PANTHENOL omega radí

Jaký jste fototyp?

Fototyp I: velmi citlivá
Vyznačuje se velmi citlivou pokožkou, která na slunce reaguje citlivě až alergicky. Pokožka vždy zrudne, často se spálí, bohužel nikdy nehnědne. Fototyp I mají asi 2% lidí s nápadně světlou pletí s mnoha pihami, zrzavými vlasy a světlýma očima. Doporučená doba slunění je 5-10 minut, pak mizí přirozená vlastní ochrana pokožky a je nutné se chránit opalovacími přípravky s nejvyšším UV faktorem.
 
Fototyp II: Citlivá
Pro tento fototyp je typická světlá pokožka, která se opaluje velmi pomalu, na slunci vždy zrudne, mírně hnedne.Túto pokožku má asi 12% populace. Charakteristická je světlá pleť, vlasy blond až hnědé, oči modré, zelené, šedé. Přirozená vlastní ochrana pokožky mizí po 10-20 minutách pobytu na slunci. Lidé s tímto fototypem by měli velmi dbát na používání opalovacích přípravků s vysokým ochranným UV filtrem.
 
Fototyp III: NORMÁLNÍ
Na sluneční záření reaguje normálně, velmi dobře se opaluje, zrudne jen někdy, málokdy se spálí a pokud ano, spálení bývá mírně. Opálená pokožka má většinou bronzově hnědou barvu. Tento fototyp má více než 70% lidí. Přirozená vlastní ochrana pokožky mizí po 15-25 minutách pobytu na slunci. Proto je dobré chránit se kosmetikou se střední ochranou, zvýšenou pozornost je třeba věnovat mateřským znaménkům, které jsou náchylnější k tvorbě kožního nádoru.
 
Fototyp IV: ODOLNÝ
Vyznačuje se snědou pokožkou, která se velmi rychle opaluje a hnědý odstín opálení si uchovává nejdelší dobu oproti ostatním fototypem. Tento typ má hnědé až černé vlasy a tvoří jej přibližně 8% populace. Přirozená ochrana mizí po 20-30 minutách. I když je pleť odolnější proti slunci, používání opalovacích přípravků s nižší a střední ochranou byste neměli podceňovat. Snížíte tak riziko stárnutí a poškození kůže.
Zpět